JAPO
Novinky Instalační CD
Programy
Stáhněte si
Ochrana
        dat Služby
Adresy


Pomůžeme Vám s výběrem hardware


hot-line 777 161716


Přehled služeb
Vedení účetnictví
ŠkoleníServisPočítačeTypografické studio


Ani sebelepší program nemůže existovat ve vzduchoprázdnu. Můžeme se snažit sebevíc, a když si jej zákazník nainstaluje na nespolehlivý počítač, nevyhnutelně ho postihnou problémy, které bude chtít řešit u nás. Ať se stane jakákoliv nepříjemná událost, vždy následuje jako první telefonát na výrobce programu: "ztratily se mi datové soubory, nemohu nastartovat počítač, nejde mi spustit program, nemůžu nic vytisknout ...".


Je to paradoxní, ale pro účetnictví se ve většině případů používají ty nejstarší a nejhorší počítače. Výjimku tvoří domácnosti podnikatelů, kde mají potomka, který potřebuje hrát hry. Díky jejich vysokým hardwarovým nárokům se pak účetní program ocitne na skutečném "dělu". V těchto případech ale hrozí další riziko - potomek si může spolu s nelegálně nainstalovanou hrou přinést domů také virus ...


Čisté svědomí nemají z našeho pohledu ani prodejci počítačů. Ti totiž, až na čestné výjimky, neupozorní zákazníka na možná rizika a navrhnou neúplnou konfiguraci. Protože nechtějí riskovat, že zákazník půjde ke konkurenci, nezahrnou do své nabídky ani antivirový program, ani záložní zdroj UPS. Přitom je většina poškození datových souborů způsobena právě virem nebo chybným zápisem v důsledku poklesu napětí v síti.

Protože jsme s naším zákazníkem "na jedné lodi" nemáme důvod nic zamlčovat. Jelikož jsme softwarová firma, nemáme důvod nabízet počítačové sestavy a komponenty, se kterými by mohly být časem problémy.


V oblasti počítačů a periférií nabízíme:Konzultace při výběru optimální techniky

Díky naší profesi známe z vlastní zkušenosti nároky řady programů na počítač a operační systém. A nejedná se pouze o naše programy. Aktivně pracujeme s různými verzemi operačních systémů Windows, používáme jak běžné kancelářské programy z řady Office tak i kvalitnější typografické aplikace firem Adobe (InDesign, Photoshop) nebo Corel. Obdobně jsme schopni poradit při uvažovaném propojení počítačů do sítě. Díky kontaktu s tisícovkou uživatelů po celém území ČR můžeme doporučit počítače a tiskárny, které vykazují dlouhodobý bezporuchový provoz a naopak varovat před levnými a na první pohled výhodnými nabídkami, které mohou rychle omrzet.


Dodávky počítačů, příslušenství a software

Pokud se na nás zákazník obrátí s žádostí o radu, vždy mu sestavíme nabídku nejvýhodnějších výrobků v jeho kategorii. Vždy vybíráme z produkce několika dodavatelů a v různých cenových hladinách. Protože máme přímý kontakt na významné distributory počítačů a příslušenství v ČR, můžeme v případě zájmu vhodný výrobek i dodat. Prostřednictvím internetu máme přímý přístup do skladu našich dodavatelů, proto vždy nabízíme zboží, které je možné obratem dodat. Vybraný produkt objednáváme až po odsouhlasení objednávky a zaplacení zálohy. Nejčastěji našim zákazníkům dodáváme:

 • Záložní zdroje UPS, většinou z produkce firmy APC.
 • Inkoustové nebo laserové tiskárny včetně spotřebního materiálu. Pokud má uživatel zájem, provádíme i instalaci včetně nastavení našich programů a operačního systému.
 • Antivirové programy AVG včetně instalace a první kontroly počítače.
 • U stolních počítačů doporučujeme výhradně značkové počítače. Nedoporučujeme a ani neprovádíme skládání počítačů z vybraných komponent !
 • Aktualizace operačního systému Windows (přechod na vyšší verze), dodávky kancelářského a grafického software ...


Poradenství v oblasti počítačů Apple

Vzhledem k tomu, že sami již více než 18 let pracujeme s počítači Apple, můžeme našim uživatelům tento svět, v mnohém tak odlišný od klasických PC, doporučit. Jsme schopni poradit i s řešením používání klasických PC programů (včetně těch našich) v prostředí virtuálního PC.
Modernizujete PC?


Máte starý počítač, který už nevyhovuje Vašim požadavkům a zvažujete jeho modernizaci ?
Máte dvě možnosti. Řada domácích "bastlířů" Vám bude radit, abyste svůj počítač "překopali" na něco rychlejšího. Ponecháte si škatuli, zdroj, klávesnici a monitor a vyměníte všechny vnitřnosti.

Na první pohled je tato rada lákavá. Ale napadlo by Vás přebudovávat Vaši Škodu 100 L na Fabii nebo Octavii ? Karoserie by mohla zůstat, vyměníte jen motor a podvozek ...

Je to jistě přehnaný příměr ale vystihuje nesmyslnost obou činností. Pokud zvažujete modernizaci, dejte přednost novému počítači. Vyjde Vás to jen nepatrně dráž a získáte navíc dlouhou záruku (většinou 3 roky) a jistotu, že všechny součástky jsou nové a vzájemně odladěné. Záleží totiž nejen na vzájemné toleranci ale i délce propojovacích kablíků a řadě dalších vlivů. Jen nový počítač Vám dá jistotu, že operační systém nebude zbytečně tuhnout a padat a že Vás nenechá v nejnevhodnějším okamžiku ve štychu.

Protože se na nás často obrací uživatelé, jestli nevíme o nějakém starším počítači, můžeme Vám předat kontakt na kupce ...Copyright Ing. Jaroslav Pochylý, telefon: 777 161716