JAPO
Novinky Instalační CD
Programy
Stáhněte si
Ochrana
        dat
Služby
Adresy


Informace pro uživatele programů JAPO


hot-line 777 161716


Noví zájemci
Uživatelé programů
Novinky pro rok 2023
Stahujte aktualizace pro 3. čtvrtletí 2023

Od 1. června jsou na našich stránkách k dispozici aktualizace programů JAPO pro 3. čtvrtletí 2023. Nové funkce najdete zejména v evidencích odběratelských faktur, přijatých a vydaných objednávek, dodacích listů, příjemek a výdejek.

K podrobnému seznámení s novinkami jsme vydali návod ve formátu PDF, který si můžete stáhnout a přečíst zde.


Úprava čerpání dovolené

Novinkou ve Mzdách Profi pro rok 2023 je úprava čerpání dovolené. Nově stačí zapsat počet hodin dovolené a program automaticky vloží do mzdového listu příslušné klíče a průměr za minulé čtvrtletí. Současně také hlídá zůstatky staré a nové dovolené a nenechá vás zapsat více hodin, než kolik zaměstnanci zbývá.

Upraven byl také zápis dovolené v evidenci docházky, i zde program kontroluje zbývající počet hodin dovolené a neumožní dovolenou přečerpat.

K nové funkci jsme vydali podrobný návod ve formátu PDF, který si můžete stáhnout a přečíst zde.Nová možnost zasílání výplatních pásek e-mailem

Další z novinek Mezd Profi je možnost zasílání výplatních pásek e-mailem. Protože samotné Mzdy nemají možnost odesílat e-maily, je tato funkce vytvořena ve spolupráci s programem SendMails, nejpoužívanějším českým programem pro snadnou a efektivní e-mailovou hromadnou komunikaci.

Program SendMails si můžete v případě zájmu zakoupit ma adrese http://www.hromadnaposta.cz. Jedná se o aplikaci pro Windows, k dispozici zdarma je i omezená verze SendMails Home, na které si můžete celý proces rozesílání e-mailů vyzkoušet.

K nové funkci jsme vydali podrobný návod ve formátu PDF, který si můžete stáhnout a přečíst zde.
 

Příprava na slevu na soc. pojištění ú část. úvazků

V návaznosti na vládou schválenou slevu na sociálním pojištění u částečných úvazků jsme provedli úpravy v programu Mzdy Profi.

Řešení v programu je následující:
 • V Ovládacím panelu, nastavení mzdových výpočtů, nastavení sazeb - je přednastavena výše slevy u částečných úvazků na aktuálních 5%.
 • V druhé obrazovce karty pracovníka po stisku klávesy F6 je u sociálního pojištění možné nastavit variantu 6.5 + 19.8%, tedy sazbu za zaměstnavatele sníženou o slevu. Toto nastavení se pak automaticky přenese také do všech nově vystavených mzdových listů.
 • Sazbu sociálního pojištění (bez nebo se slevou) je možné nastavit nebo opravit i ve mzdových listech. Zde stačí v neuzavřeném mzdovém listu stisknout klávesu F7, zvolit sociální pojištění a mezerníkem přepnout na požadovanou sazbu.
I když je u pracovníka nastaveno, že bude u něj použita sleva ze sociálního pojištění, program ve mzdovém listu počítá pojistné za zaměstnavatele v plné výši. Podle aktuálních dostupných informací bude sleva sumárně vypočtena a odečtena až v přehledu o pojistném za příslušné období.

To, jestli má zaměstnavatel u daného zaměstnance v příslušném měsíci nárok na slevu ze sociálního pojištění, rozhoduje obsluha programu volbou příslušné výše sociálního pojištění.


Aby bylo možné provést snadnou kontrolu, je v evidenci zaměstnanců po stisku klávesy F3 a volbě sestav pro OSSZ k dispozici seznam zaměstnanců se slevou na pojistném. V něm se zobrazují údaje o zaměstnanci, vyměřovací základ, výše pojistného placeného firmou a na závěr je sumárně vypočtena sleva na pojistném.Aktuální Informace k programu Komunikátor

Součástí instalačního programu kombinovaného upgrade jsou stejně jako loni i dvě verze programu Komunikátor. V následujícím textu se dozvíte, která je pro vás ta pravá.

Nepoužíváte Mzdy Profi, přechod na Windows 11 neplánujete, máte firemní logo na dokladech:

Není důvod, abyste si instalovali Komunikátor 2022. Nic byste nezískali, jen byste přišli o firemní logo. Proto zůstaňte u Komunikátoru 2021.

Používáte Mzdy Profi, plánujete přechod na Windows 11:

Komunikátor 2022 obsahuje nové mzdové výkazy, navíc je plně funkční i v nejnovějších Windows 11. Pokud máte na dokladech firemní logo, bohužel o něj instalací Komunikátoru 2022 přijdete, ale s tím se nedá nic dělat. V ostatních parametrech pro vás bude Komunikátor 2022 přínosem.Aktuální Aktualizujte svůj TeamViewer JAPO

Až do července 2021 jsme používali starší verzi TeamVieweru 10, která vyžadovala, abyste měli nainstalován TeamViewer 10 nebo starší (plnou verzi nebo klienta). Bylo to kvůli zpětné kompatibilitě, protože nové verze TeamVieweru už nepodporují Windows XP a my jsme nechtěli uživatele tohoto operačního systému o možnost vzdáleného přístupu připravit. 


Od září 2021 už ale není TeamViewer 10 podporován a proto jsme byli nuceni přejít na nejnovější verzi. Pokud jste dosud používali klienta TeamVieweru JAPO, budete muset udělat totéž. 
Aktualizace je velmi jednoduchá, vlastně si jen stáhnete a nainstalujete poslední verzi:
 • Původního zástupce (ikonu) TeamVieweru JAPO na ploše Windows smažte. 

 • Pokud používáte Windows 7, 8, 10 nebo 11, stáhněte si TeamViewer z tohoto odkazu.
 • Pokud používáte Windows XP neboVista, stáhněte si TeamViewer z tohoto odkazu.
 • Stažený program přesuňte na plochu Windows.
Ovládání nové verze je zcela stejné, jako u verze původní. Všechny změny jsou "vnitřní".

Podrobný popis instalace a ovládání TeamVieweru si můžete stáhnout zde.


Aktuální Informace pro uživatele programu Konto

Vývoj a podporu programu Konto provádí Ing. Kolínek jako samostatná fyzická osoba (OSVČ), s firmou JAPO již nemá několik let nic společného. Plné verze i aktualizace instaluje sám, proto je není možné z těchto stránek stáhnout. Protože ale byli uživatelé programu Konto zvyklí na těchto stránkách hledat informace k programu a jeho aktualizacím, uvádím zde kontakt na Ing. Kolínka:
e-mail: akribius68@gmail.com
hot-line: 702 216 901
Aktuální upgrade


A k t u á l n í   v e r z e
n a š i c h   p r o g r a m ů
m a j í   u z á v ě r k u
 


1.
června 2023Upgrade zdarma


Pokud v některém z našich programů postrádáte funkci nebo sestavu, kterou by podle Vašeho názoru použili i ostatní uživatelé, nenechávejte si tuto informaci pro sebe! Rádi program upravíme a vylepšíme.
Každý uživatel, jehož nápad bude realizován, dostane čtvrtletní upgrade obsahující jeho nápad zdarma


Upgrady z internetu


Naše programy jsou pravidelně aktualizovány k datům 1. 3., 1. 6., 1. 9. a 1. 12. a tyto upgrady jsou placené. Všechny změny, které jsou provedeny mezi tím, jsou zdarma a můžete si je volně stahovat z našich stránek nebo objednat na disketě. Když si tedy např. koupíte upgrade v březnu, tak si můžete volně stahovat všechny další změny až do konce května.

Při pravidelné údržbě jsou ceny za čtvrtletní upgrade velmi výhodné. Průměrná cena se pohybuje kolem 100 Kč.


Copyright Ing. Jaroslav Pochylý, telefon: 777 161716