JAPO
Novinky Instalační CD
Programy
Stáhněte si
Dotazy
Služby
Adresy


Pomůžeme Vám s výběrem hardware


hot-line 777 161716


Přehled služeb
Vedení účetnictví
ŠkoleníServisPočítačeTypografické studio


Ani sebelepší program nemůže existovat ve vzduchoprázdnu. Můžeme se snažit sebevíc, a když si jej zákazník nainstaluje na nespolehlivý počítač, nevyhnutelně ho postihnou problémy, které bude chtít řešit u nás. Ať se stane jakákoliv nepříjemná událost, vždy následuje jako první telefonát na výrobce programu: "ztratily se mi datové soubory, nemohu nastartovat počítač, nejde mi spustit program, nemůžu nic vytisknout ...".


Je to paradoxní, ale pro účetnictví se ve většině případů používají ty nejstarší a nejhorší počítače. Výjimku tvoří domácnosti podnikatelů, kde mají potomka, který potřebuje hrát hry. Díky jejich vysokým hardwarovým nárokům se pak účetní program ocitne na skutečném "dělu". V těchto případech ale hrozí další riziko - potomek si může spolu s nelegálně nainstalovanou hrou přinést domů také virus ...


Čisté svědomí nemají z našeho pohledu ani prodejci počítačů. Ti totiž, až na čestné výjimky, neupozorní zákazníka na možná rizika a navrhnou neúplnou konfiguraci. Protože nechtějí riskovat, že zákazník půjde ke konkurenci, nezahrnou do své nabídky ani antivirový program, ani záložní zdroj UPS. Přitom je většina poškození datových souborů způsobena právě virem nebo chybným zápisem v důsledku poklesu napětí v síti.

Protože jsme s naším zákazníkem "na jedné lodi" nemáme důvod nic zamlčovat. Jelikož jsme softwarová firma, nemáme důvod nabízet počítačové sestavy a komponenty, se kterými by mohly být časem problémy.


Windows 7 nebo Windows 8?


Uživatelé se na nás často obrací s dotazem, jestli jim na novém PC bude náš program fungovat. Protože máme s nejrůznějšími počítači a operačními systémy bohaté zkušenosti, chtěli bychom Vám na tomto místě poradit. V současné době se na trhu vyskytují PC se dvěma nejrozšířenějšími operačními systémy - starším Windows 7 a novějším Windows 8 (případně 8.1). Rozhodnutí, kterému systému dát přednost ovlivní pohodu Vaší práce s PC na řadu let, proto mu věnujte dostatek pozornosti. Až ho uděláte, bude pozdě nadávat ...
  • Starší Windows 7 mají klasické uživatelské rozhraní, tak jak jej znáte už od dob Windows XP nebo Windows Vista. Vše najdete tam, kde jste zvyklí, na nic nového si nebudete muset zvykat. Drobné odlišnosti v ovládání je navíc snadno možné upravit nastavením grafického motivu Windows XP. K dispozici byly dvě verze - 32 bitová a 64 bitová. My samozřejmě pro jednodušší práci s našimi programy doporučujeme 32 bitovou, ale ani ta 64 bitová není problém - prostě se jen doinstaluje DosBOX nebo prostředí Virtual XP (v závislosti na edici Windows) a fungujete jak jste zvyklí. K přenosu stávající instalace a dat do prostředí 64 bitových Windows 7 jsme vydali podrobný návod, můžete si jej přečíst zde. Občas se na nás uživatelé obracejí s žádostí o pomoc při zajištění nového PC. Spolupracujeme s významným distributorem výpočetní techniky v ČR, firmou eD System, která pod svojí značkou LYNX PC rovněž vyrábí. Proto víme, že ani dnes není problém nechat vyrobit velmi kvalitní, výkonný (a cenově výhodný počítač), který bude mít nainstalovány 32 bitové Windows 7 - to uživatelsky nejvýhodnější pro Vás.
  • Novější Windows 8 najdete na obrazovce každého PC, vystaveného v supermarketech a prodejnách s PC. Efektní barevné čtverce na displeji upoutají každého. Tragédií ovšem je, že toto grafické rozhraní je ve Windows 8 základní obrazovkou, do které počítač při každém zapnutí nastartuje. Pokud budete chtít vidět klasickou plochu, na kterou jste zvyklí, budete muset klepnout na jeden z čtverců. Ve Windows 8 není nic na svém místě, vše je překopáno k nepoznání. Ani to klasické tlačítko Start už zde nenajdete. Aktualizace na Windows 8.1 sice přinesla něco, co se jako tlačítko Start tváří, nemá to ale tu původní funkci. Jen Vás to vrátí do té (pro mnohé) nenáviděné obrazovky s velkými čtverci. Ve starších Windows jste byli zvyklí, že po klepnutí na tlačítko Start se zobrazila nabídka programů - to už zde také není. Pokud nainstalovaný program nevytvoří na ploše svého zástupce, budete jeho složku velmi těžko hledat. Někdy se objeví ve formě "čtverce" v úvodní obrazovce, jindy je ale bohužel nutné jít na pevný disk, vyhledat instalační složku a spustit jej kliknutím přímo na soubor programu. Na nesmyslně vyjíždějící panel z boční strany plochy je asi alergický každý, kdo při soustředěné práci v nějakém profesionálním programu omylem při pohybu v dokumentu zajede myší na bok plochy. Když se Vám to stane několikrát za sebou, to byste opravdu zabíjeli ...
Zavedení "čtverců" do Windows 8 je snaha o grafické propojení počítačového operačního systému a systému pro tablety. Microsoft tím nepřímo podporuje i svůj velmi málo prodávaný systém na mobilních telefonech. Asi předpokládá, že když se lidé se "čtverci" seznámí na PC, nebudou se jich bát na mobilu. U tabletu ovládaného dotykem to má svoji logiku, ale u PC určeného na práci to zdržuje a otravuje. Složité je to i pro nás, často se na nás obracíte s prosbou o pomoc s nastavením PC a věřte, že u Windows 8 je i ta nejmenší drobnost neuvěřitelně složitá. I ve Windows 8 Vám budou naše programy fungovat. Budete-li mít na svém PC 64 bitovou verzi, stačí postupovat podle tohoto návodu k přenosu programu a dat nebo tohoto návodu k čisté instalaci. Pokud Vám ale můžeme radit, zvolte při nákupu nového PC starší Windows 7. Nejsme vůči Windows 8 zaujatí, jako důkaz našeho názoru Vám může posloužit i to, že řada velkých světových výrobců PC (určených pro opravdovou práci) dodává sice u nových počítačů předinstalovaný Windows 8, součástí dodávky je ale také možnost downgrade (vrátit se) k Windows 7. Oni ví, proč to dělají ...   


V oblasti počítačů a periférií nabízíme:Konzultace při výběru optimální techniky

Díky naší profesi známe z vlastní zkušenosti nároky řady programů na počítač a operační systém. A nejedná se pouze o naše programy. Aktivně pracujeme s různými verzemi operačních systémů Windows, používáme jak běžné kancelářské programy z řady Office tak i kvalitnější typografické aplikace firem Adobe (InDesign, PageMaker, Photoshop) nebo Corel. Obdobně jsme schopni poradit při uvažovaném propojení počítačů do sítě. Díky kontaktu s tisícovkou uživatelů po celém území ČR můžeme doporučit počítače a tiskárny, které vykazují dlouhodobý bezporuchový provoz a naopak varovat před levnými a na první pohled výhodnými nabídkami, které mohou rychle omrzet.


Dodávky počítačů, příslušenství a software

Pokud se na nás zákazník obrátí s žádostí o radu, vždy mu sestavíme nabídku nejvýhodnějších výrobků v jeho kategorii. Vždy vybíráme z produkce několika dodavatelů a v různých cenových hladinách. Protože máme přímý kontakt na významné distributory počítačů a příslušenství v ČR, můžeme v případě zájmu vhodný výrobek i dodat. Prostřednictvím internetu máme přímý přístup do skladu našich dodavatelů, proto vždy nabízíme zboží, které je možné obratem dodat. Vybraný produkt objednáváme až po odsouhlasení objednávky a zaplacení zálohy. Nejčastěji našim zákazníkům dodáváme:

  • Záložní zdroje UPS, většinou z produkce firmy APC.
  • Inkoustové nebo laserové tiskárny včetně spotřebního materiálu. Pokud má uživatel zájem, provádíme i instalaci včetně nastavení našich programů a operačního systému.
  • Antivirové programy AVG včetně instalace a první kontroly počítače.
  • U stolních počítačů doporučujeme výhradně značkové počítače. Nedoporučujeme a ani neprovádíme skládání počítačů z vybraných komponent !
  • Aktualizace operačního systému Windows (přechod na vyšší verze), dodávky kancelářského a grafického software ...


Poradenství v oblasti počítačů Apple

Vzhledem k tomu, že sami již více než 12 let pracujeme s počítači Apple, můžeme našim uživatelům tento svět, v mnohém tak odlišný od klasických PC, doporučit. Jsme schopni poradit i s řešením používání klasických PC programů (včetně těch našich) v prostředí virtuálního PC.
Modernizujete PC?


Máte starý počítač, který už nevyhovuje Vašim požadavkům a zvažujete jeho modernizaci ?
Máte dvě možnosti. Řada domácích "bastlířů" Vám bude radit, abyste svůj počítač "překopali" na něco rychlejšího. Ponecháte si škatuli, zdroj, klávesnici a monitor a vyměníte všechny vnitřnosti.

Na první pohled je tato rada lákavá. Ale napadlo by Vás přebudovávat Vaši Škodu 100 L na Fabii nebo Octavii ? Karoserie by mohla zůstat, vyměníte jen motor a podvozek ...

Je to jistě přehnaný příměr ale vystihuje nesmyslnost obou činností. Pokud zvažujete modernizaci, dejte přednost novému počítači. Vyjde Vás to jen nepatrně dráž a získáte navíc dlouhou záruku (většinou 3 roky) a jistotu, že všechny součástky jsou nové a vzájemně odladěné. Záleží totiž nejen na vzájemné toleranci ale i délce propojovacích kablíků a řadě dalších vlivů. Jen nový počítač Vám dá jistotu, že operační systém nebude zbytečně tuhnout a padat a že Vás nenechá v nejnevhodnějším okamžiku ve štychu.

Protože se na nás často obrací uživatelé, jestli nevíme o nějakém starším počítači, můžeme Vám předat kontakt na kupce ...Copyright JAPO Zlín, spol. s r. o., telefon: 777 161716