JAPO
Novinky Instalační CD
Programy
Stáhněte si
Ochrana
        dat Služby
Adresy


Přenos programů JAPO se všemi daty na nové PC


hot-line 777 161716


Zkušební verze
Plné verze
Přenos na nové PC
Komunikátor
Modul pro EET
UpgradeTiskoviny


Programy a návody na této stránce řeší typický případ, kdy si zakoupíte nové PC a chcete do něj přenést programy JAPO se všemi dosud pořízenými daty. Celá tato operace je velmi jednoduchá a sestává ze tří částí:


1. Přenos stávající instalační složky JAPO


Nejprve doporučujeme na starém PC aktualizovat programy JAPO na nejnovější verze. Potom: 
 • Na starém PC nakopírujte např. na USB flešku celou složku JAPO z pevného disku (pozor, neplést se složkou JAPO na ploše, která obsahuje jen zástupce). 
 • Tuto složku pak z USB flešky nakopírujte na stejný disk nového PC (pokud byla složka na starém PC na disku C, musí být i na novém PC na disku C).

2. Instalace důležitých pomocných programů


Následně je potřeba na novém PC doinstalovat důležité pomocné programy (např. Komunikátor, DosBox) a vytvořit zástupce pro spuštění programů JAPO na ploše Windows. Všechny tyto činnosti provede následující instalační balíček. Stačí jej spustit a potvrdit několik obrazovek instalačního programu.

Důležité upozornění: cílový adresář instalace musí být stejný, jako název a umístění složky, kterou jste přesunuli ze starého na nové PC v bodě 1 tohoto postupu (tedy většinou c:\JAPO).

Aktuální Instalační balíček pro přenos na nové PC Stáhnout

Po klepnutí na tlačítko Stáhnout vás bude Windows strašit různými hlášeními a přemlouvat, abyste program nespouštěli. Nenechte se zastrašit:
  • Windows se zeptá: Soubor se běžně nestahuje a mohl by vám poškodit počítač. Klepněte na tlačítko Spustit.
  • Zobrazí se další varování - Systém Windows ochránil váč počítač. Pod drobným textem klepněte na Další informace a následně na Přesto spustit.
Pak už jen odpovídejte na několi dotazů instalačního programu. Po dokončení instalace můžete přistoupit k poslednímu bodu:3. Kontrola nastavení programů JAPO

Poslední částí přenosu programů JAPO na nové PC je kontrola nastavení v programu Asistent. Spusťte jej a přejděte do jeho Hlavního menu na položku Ovládací panel:
 • Nejprve zvolte položku Tiskárna a zkontrolujte, že Výstupní zařízení je nastaveno na Komunikátor CZ. Pak se vraťte zpět do Ovládacího panelu.
 • Pokud máte na svém PC 64 bitové Windows, zvolte položku DosBox, sítě. V zobrazené tabulce přepněte mezerníkem údaj Prostředí DosBox na Ano. Pak můžete program Asistent zcela ukončit.


Podrobný popis přenosu ve formátu PDF

Pro ty z vás, kteří chcete mít podrobný popis přenosu k dispozici v tištěné podobě, jsme připravili následující návody. Protože se instalace v různých verzích Windows nepatrně liší (týká se to pouze "strašících hlášení" operačního systému, při spuštění instalačního programu z internetu), máte k dispozici samostatné návody pro nejpoužívanější verze Windows:

Aktuální Popis přenosu ve Windows 7 Přečíst
Aktuální Popis přenosu ve Windows 8 Přečíst
Aktuální Popis přenosu ve Windows 10 Přečíst
Stahujete


Instalační balíček, který najednou nahraje do vašeho PC důležité pomocné programy a provede veškerá nastavení.

Instalace je určená pro 32 i 64 bitové Windows.
 


Co se nainstaluje?


Všechny programy, které si vybrete, se nainstalují jako demo verze. Po instalaci musíte spustit program Asistent a provést inicializaci - zavoláte na naši hot-line a pracovník Vám sdělí kód, s jehož pomocí změníte demo verzi na verzi, kterou jste si objednali. Současně se provede i registrace zakoupeného programu

Copyright Ing. Jaroslav Pochylý, telefon: 777 161716